Revolution

Kaikkea yleistä showpainiin liittyvää. Yritetään kuitenkin pysyä asiallisessa keskustelussa.
Avatar
Tirkka
Viestit: 1336
Liittynyt: To 24.06.2004 20:02
Paikkakunta: Uleåborg

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Tirkka » La 19.05.2012 01:05

PG:ssä on vikana se että se aiheuttaa ohjelmien täyttämisen huonoilla huumorisegmenteillä ja vie promoista isoimman potkun pois.

Itse en sitä verellä lotraamista kaipaa vähääkään, kuten en myöskään minkäänlaista hardcorea, ottaen huomioon sen miten pahasta se on painijoiden terveydelle (katsotaan nyt vaikka Attitude-ajan tähtien kuolleisuutta ja varsinkin HC-ottelijoita isoimmissa promootioissa) mutta promoista ja ei-painillisista segmenteistä puuttuu jotain nykyaikana. Monet legendaarisimmat Austinin jutut olisivat esim. jääneet täysin näkemättä PG-aikana. Samoin esim. muutamat Eddien tempaukset aikoinaan.
All your message are belong to me.

I dont always win... but when I do, it's PPV-veikkaus (2005, 2015).

Avatar
Kenitys
Moderaattori
Viestit: 1873
Liittynyt: To 04.11.2004 20:11
Paikkakunta: Tsadi
Viesti:

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Kenitys » La 19.05.2012 12:01

Tirkka kirjoitti:Silloin oli myös PPV:t jaettu brändien kesken ja se lopetettiin muistaakseni jo ennen kuin itse brändijakoa alettiin löysäämään. Ja olisi eri asia kaivata sellaisen jaon perään jos rosteri olisi sellainen kuin oli silloin. Nyt vaan alkaa tähtien osalta materiaali olla niin kapea että ainakin tällä hetkellä on minun mielestäni parempi että rosterit eivät ole täysin eristettyinä toisistaan.

Se on taas sitten eri asia että osaisiko nykyiset käsikirjoittajat hyödyntää nykyisiä nousevia nuoria kuten kuuluu kun eivät tunnu osaavan hyödyntää tällä hetkellä ketään, eivät edes mehukkaimpia nimiä kuten Punk, Jericho, Bryan tai Lesnar.
No eikö juuri siitä ole kyse tuossa täydellisen brand split -jaon palauttamisen toivomisessa, että tahdottaisiin takaisin myös brandien omat ppv:t ja ne neljä yhteistä ppv:tä? Brändi-ppv:t lopetettiin vuonna 2007, minkä jälkeen se todellinen löysyttely vasta alkoi. Toki sitä oli jo pienissä erissä toteutettu vuoden 2006 aikana. Mielestäni nykyinen roster ei ole periaatteessa yhtään sen kapeampi kuin brändijaonkaan vuosina. Niitä tähtiä on vaan vaikeampi luoda yhtä paljon juuri sen takia, että kaikille ei nykyisellä tavalla riitä näkyvyyttä. Uskon ihan vakaasti siihen, että nykyroster on niin hyvä, että sillä helposti saataisiin kasaan kaksi erillistä rosteria.
eCiuj kirjoitti:Ja jäseninä olisi..? Mitä niin pahaa tässä PG-erassa on? Ennen Attitude Eraa WWE/F oli PG, ja muuan WCW:kin oli PG. Nyt yhtäkkiä tänä päivänä se onkin maailman kauhein asia ja ainoa syy miksi WWE ei aina ole niin hyvä kuin se voisi olla.
Oletko sinä katsonut Attitude Eraa edeltävää WWF:ää? Sehän oli kaikkine idioottimaisine gimmickeineen, päihdevalituksineen ja muine vastaavine pelleilyineen paljon pahempaa kuin nykytouhu. Toki laadukas paini (erityisesti loppuaikoina) pelasti homman, mutta samoinhan se on nyky-PG:n kanssa.

PG ei itsessään estä esimerkiksi veren buukkaamista tiettyihin hetkiin tai muuta vastaavaa, vaan se on ihan WWE:n oma linjaus. Itse olen sitä mieltä, että WWE on tullut pitkän matkan niistä PG-Eran alkuajoista, jolloin homma oli aivan naurettavalla tasolla. Nykyisin buukkauksessa tiedostetaan PG-Eran heikkoudet, ja joskus sillä voidaan jopa laskea leikkiä. Muutenkin se nykymeininki, mitä olen nähnyt, on realistisessa tyylissään ja hetkittäisessä asenteellisessa menossaan paljon parempaa kuin se pahin kukkahattutätimeininki. Ainoastaan veri oikeissa paikoissa ja enempi hardcore puuttuvat. Roskapainifanina minä kaipaan niitä :)

Avatar
What
Viestit: 3066
Liittynyt: To 20.07.2006 13:07
Paikkakunta: Rivers Mouth

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja What » La 19.05.2012 12:27

Nykysysteemi tuon "brändijaon" kanssa on tosiaan huonoin mahdollinen. Paluu absoluuttiseen brändijakoon taikka brändijaon totaalinen poistaminen kelpaisivat kumpikin.

Nykysysteemi on tappanut kiinnostukseni Smackdowniin ihan täysin. On ihan vammaista, että RAW:ssa esiintyvät viikosta toiseen kaikki isoimmat tähdet, mutta Smackdownissa vain sen "omat" tähdet ja RAW:n midcarderit. Koskaan ennemmin sinishow'n historiassa se ei ole ollut näin selkeästi pikkuveli. Kiinnostus SD:iin möyrii kaikkien aikojen pohjamudissa. Montakohan jaksoa olisin tänä vuonna katsonut? Ehkä viisi, ja joka kerta ohjelma on ollut kamalaa sontaa.

Lääke vaivaan olisi kuitenkin helppo: joko palattaisiin brändijakoon ja SD:iin siirrettäisiin esimerkiksi Ryder, Ziggler, Swagger & Miz. Tai sitten ihan reilusti isoimmat tähdet esiintyisivät kummassakin show'ssa kuten vuosina 1999-2001.
Kenitys kirjoitti:Itse olen sitä mieltä, että WWE on tullut pitkän matkan niistä PG-Eran alkuajoista, jolloin homma oli aivan naurettavalla tasolla.
Jep. Jos ette usko, niin katsokaa pari jaksoa vuodelta 2009. Silloin homma oli ihan hirveimmillään.

Avatar
MutiM
Viestit: 389
Liittynyt: To 28.07.2005 10:44

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja MutiM » La 19.05.2012 14:12

En löytänyt mistään kovin fiksua lähdettä, mutta ilmeisesti RAW muuttui TV14-ohjelmaksi vasta vuoden 1998 lopussa ja kaikkihan me tiedämme, että tuota edeltävä noin puolentoista vuoden ajanjakso on parasta viihdettä, jota WWE on ikinä tuottanut.

Ei sillä, etteikö tuokin ajanjakso olisi ollut parempaa tisseillä ja kiroilulla höystettynä.
You asked if I'd be anyone from history, fact or fiction, dead or alive:
I said "I'd be Tony Cascarino, circa 1995".

Avatar
Merovingi
Viestit: 2898
Liittynyt: Ma 06.03.2006 18:31
Paikkakunta: Rovaniemi

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Merovingi » La 19.05.2012 17:36

Brändijaon ja yhteisten PPV-tapahtumien suurin ongelma on midcardin kuolema. Milloin midcardissa on ollut muutakin feudia kuin kiista IC/US-titlestä? Aika harvoin nykyään ja se on yhteisten PPV-tapahtumien syy - ei ole aikaa midcardille. Pidin jo yhteisten PPV-tapahtumien aloittamista paskana ideana, koska tiesin ettei midcardille jää yhtään aikaa vaan ne kaksi päämestaruusottelua ja pari muuta main event -tason feudia vievät sen ajan. Yhteiset PPV't ovat tappaneet kyllä IC- ja US-titlen kiinnostuksen. Yleensä vain toisesta jaksaa välittää ja nyt ei jaksa välittää kummastakaan. Ei ole mitään kuvioita menossa.

Nyt ollaan sitten vielä pahemman kirouksen äärellä, kun ollaan siirrytty Supershow-formaattiin. Milloin US-titlesta on feudattu kunnolla? Milloin sen ympärillä on feudattu ja siitä on promottu? Yhdentekevä leluvyö, jonka voisi heittää roskakoriin. Samoin IC-vyön. Mitä väliä niitä on siellä roikuttaa, jos niille ei haluta buukata kuvioita ollenkaan? Minusta ei mitään. Kärjistystä, mutta oikeasti ei noilla kahdella vyöllä ole mitään merkitystä, jos niihin ei voida panostaa. Välillä panostetaan toiseen ja välillä toiseen.

Syy brändijaon heikentymiseen on ihan puhtaasti alentuneissa ratingeissa, joiden ansiosta RAW:sta tuli Supershow. WWE:ssä ei vain ole ymmärretty, että television tarjonta on nykyään todella paljon isompi kuin aikaisemmin, vaikka 10 vuotta sitten ja kaikkien ohjelmien ratingsit ovat tasoittuneet aikojen saatosta. WWE:llä menee siis ihan hyvin tilanteeseen nähden, mutta yritetään kovasti saada niitä korkeita, yli 4.0 ratingeja. Siinä sivussa vaan hylätään midcard ja uusien tähtien luominen jää hyvin vaikeaksi - jos meillä oli brändijako, Ziggler olisi jo päämestari. Nyt hän lojuu midcardissa tekemättä mitään ja se on talentin tuhlaamista.
hevosen k**pä

Avatar
Merovingi
Viestit: 2898
Liittynyt: Ma 06.03.2006 18:31
Paikkakunta: Rovaniemi

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Merovingi » Ti 22.05.2012 23:06

Revolution is Coming

Tälläinen video löytyy WWE.Comista, mutta se tulee vastaan sattuman kautta. Ei voi siis itse katsoa mistään.

Toisessa videossa on mies, jolla on parta. Mies on:
Spoiler: näytä
Matt Morgan
Ensi viikon RAW pitää katsoa pelkästään tämän perusteella, sillä Revolution paljastuu tuolloin. Voipi olla pelkkä erikoinen tapa mainostaa FCWNXT-yhdistymistä, mutta saa nähdä.
hevosen k**pä

Avatar
RoadWarrior
Viestit: 370
Liittynyt: Ma 11.01.2010 19:36

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja RoadWarrior » Ti 22.05.2012 23:28

Merovingi kirjoitti:Revolution is Coming

Tälläinen video löytyy WWE.Comista, mutta se tulee vastaan sattuman kautta. Ei voi siis itse katsoa mistään.

Toisessa videossa on mies, jolla on parta. Mies on:
Spoiler: näytä
Matt Morgan
Ensi viikon RAW pitää katsoa pelkästään tämän perusteella, sillä Revolution paljastuu tuolloin. Voipi olla pelkkä erikoinen tapa mainostaa FCWNXT-yhdistymistä, mutta saa nähdä.
Tuolla videolla pätkiä on WWE:stä pelkästään Attitude-eran ajalta, joten se saattaisi viitata Attitude-eran paluuseen eli PG-eran loppumiseen, mutta tuskin WWE kuitenkaan on niin radikaalia ratkaisua tekemässä vaikka videon lopussa kerrotaan seuraavan vallankumouksen tulevan ensi maanantaina.

Tuolla videolla näkyivät ainakin Rock, Stone Cold Steve Austin, DX, Vince McMahon, Shane McMahon, Rowdy Roddy Piper, nWo, Brock Lesnar, Big Show ja Paul Heyman.

Kaiken mainostamisen jälkeen revolutionin on paras olla enemmän kuin pelkkä Ambrosen debyytti, koska se olisi mielestäni antikliimaksi tällaisen mainostamisen jälkeen.

Avatar
eCiuj
Viestit: 2210
Liittynyt: Ti 04.10.2011 00:00
Paikkakunta: Turku

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja eCiuj » Ti 22.05.2012 23:33

RoadWarrior kirjoitti:
Merovingi kirjoitti:Revolution is Coming

Tälläinen video löytyy WWE.Comista, mutta se tulee vastaan sattuman kautta. Ei voi siis itse katsoa mistään.

Toisessa videossa on mies, jolla on parta. Mies on:
Spoiler: näytä
Matt Morgan
Ensi viikon RAW pitää katsoa pelkästään tämän perusteella, sillä Revolution paljastuu tuolloin. Voipi olla pelkkä erikoinen tapa mainostaa FCWNXT-yhdistymistä, mutta saa nähdä.
Tuolla videolla pätkiä on WWE:stä pelkästään Attitude-eran ajalta, joten se saattaisi viitata Attitude-eran paluuseen eli PG-eran loppumiseen, mutta tuskin WWE kuitenkaan on niin radikaalia ratkaisua tekemässä vaikka videon lopussa kerrotaan seuraavan vallankumouksen tulevan ensi maanantaina.



Tuolla videolla näkyivät ainakin Rock, Stone Cold Steve Austin, DX, Vince McMahon, Shane McMahon, Rowdy Roddy Piper, nWo, Brock Lesnar, Big Show ja Paul Heyman.

Kaiken mainostamisen jälkeen revolutionin on paras olla enemmän kuin pelkkä Ambrosen debyytti, koska se olisi mielestäni antikliimaksi tällaisen mainostamisen jälkeen.
Vilahtaa siellä Nexusta, Lesnaria, Show'ta sekä Cenaa. En usko että WWE PG:tä poistaa nyt, jos joskus niin vuosien päästä. Se ei olisi hyvää julkisuutta WWE:lle muussa mediassa. Miksi? Chris Benoit.

Dean Ambrose olisi kyllä niin h**vetin p****estä etten löydä sanoja sitä pettymystä kuvaamaan. Jokin FCW äijä onkin todella vallankumouksellinen mullistus. Kunhan vain tämä "Revolution" järjestää hyvän kesän WWE:lle niin olen tyytyväinen. Kaksi viime kesää (Nexus ja CM Punk) ovat olleet loistavia.
AAAWWWEEESSSOOOMMMEEE

Avatar
Jack DiBiase
Moderaattori
Viestit: 3819
Liittynyt: Su 18.04.2004 14:52

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Jack DiBiase » Ke 23.05.2012 00:00

Merovingi kirjoitti:Toisessa videossa on mies, jolla on parta. Mies on:

Matt Morgan
Vitut ole. Se on CM Punk.
WE BACK YA'LL?!

Avatar
Goblet
Viestit: 709
Liittynyt: To 07.01.2010 15:24

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Goblet » Ke 23.05.2012 00:07

PWInsider kirjoitti:In speaking to a few people today, I was able to confirm that the WWE online "Revolution" campaign that has been promoted on their website via articles and videos is not leading to the debut of a new character in the company.
The campaign is actually part of the reveal for the new WWE videogame next week in advance of the annual E3 videogame convention, which is being held the first week in June.
Revolution hehkuttaa vain WWE:n uutta peliä joka julkaistaan ensi viikolla.

Se siitä sitten...kö?
I'm the Game, 'cause I'm that damn good!

Ex-PPV-Veikkausdiktaattori
WrestlingAlertin Vuoden Tulokas 2011

Tämä oli sitten tässä.

Avatar
Merovingi
Viestit: 2898
Liittynyt: Ma 06.03.2006 18:31
Paikkakunta: Rovaniemi

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Merovingi » Ke 23.05.2012 00:30

Jack DiBiase kirjoitti:
Merovingi kirjoitti:Toisessa videossa on mies, jolla on parta. Mies on:

Matt Morgan
Vitut ole. Se on CM Punk.
Juu, näinhän se on. Alussa puhuivat eräällä sivustolla Morganista, mutta Punkhan se taitaa olla. Samaa näköä Morganiin nähden ihan hyvin, joten ei mikään ihmeellinen erehdys.
hevosen k**pä

Avatar
vendicta
Viestit: 1245
Liittynyt: La 17.10.2009 08:28

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja vendicta » Ke 23.05.2012 06:25

PWInsider.com kirjoitti:In speaking to a few people today, I was able to confirm that the WWE online "Revolution" campaign that has been promoted on their website via articles and videos is not leading to the debut of a new character in the company.

The campaign is actually part of the reveal for the new WWE videogame next week in advance of the annual E3 videogame convention, which is being held the first week in June.

Tämän uutisen mukaan Revolutionissa ei ole kyse uuden painijan/painijoiden debyytistä, vaan uudesta WWE-pelin julkaisusta.
Viimeksi muokannut vendicta, Ke 23.05.2012 10:14. Yhteensä muokattu 1 kertaa.

Avatar
Goblet
Viestit: 709
Liittynyt: To 07.01.2010 15:24

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Goblet » Ke 23.05.2012 09:37

vendicta kirjoitti:Tämän uutisen mukaan Revolutionissa ei ole kyse uuden painijan/painijoiden debyytistä, vaan uudesta WWE-pelin julkaisusta.
Tarvitseeko sitä kahta kertaa 8-[
I'm the Game, 'cause I'm that damn good!

Ex-PPV-Veikkausdiktaattori
WrestlingAlertin Vuoden Tulokas 2011

Tämä oli sitten tässä.

Avatar
vendicta
Viestit: 1245
Liittynyt: La 17.10.2009 08:28

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja vendicta » Ke 23.05.2012 10:14

Goblet kirjoitti:
vendicta kirjoitti:Tämän uutisen mukaan Revolutionissa ei ole kyse uuden painijan/painijoiden debyytistä, vaan uudesta WWE-pelin julkaisusta.
Tarvitseeko sitä kahta kertaa 8-[
:oops: sokea... :lol:

Avatar
Mr.Perfekt
Viestit: 794
Liittynyt: Su 24.08.2008 17:51
Paikkakunta: Lahti

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Mr.Perfekt » Ke 23.05.2012 18:32

aika pettymys kyllä tämä. :?

Avatar
RoadWarrior
Viestit: 370
Liittynyt: Ma 11.01.2010 19:36

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja RoadWarrior » Ke 23.05.2012 23:08

Goblet kirjoitti:
PWInsider kirjoitti:In speaking to a few people today, I was able to confirm that the WWE online "Revolution" campaign that has been promoted on their website via articles and videos is not leading to the debut of a new character in the company.
The campaign is actually part of the reveal for the new WWE videogame next week in advance of the annual E3 videogame convention, which is being held the first week in June.
Revolution hehkuttaa vain WWE:n uutta peliä joka julkaistaan ensi viikolla.

Se siitä sitten...kö?
Netistä löytämäni tiedon mukaan ainakin WWE 13 tulee myyntiin vasta puolen vuoden päästä, joten jos Revolution liittyy siihen mainostaminen on aloitettu ainakin hyvissä ajoin.

Voihan toki olla niinkin, että vaikka WWE 13 tulee myyntiin vasta puolen vuoden päästä, siitä julkaistaan demo kahden viikon päästä järjestettävässä E3 pelitapahtumassa, mutta en ymmärrä sitä miksi ihmeessä pelkkää tulevan pelin demoa mainostettaisiin tällä tavalla.

Mielestäni se jos Revolution paljastuu pelkäksi WWE 13 pelin mainoskamppanjaksi olisi kyllä kaikkienaikojen suurin antikliimaksi ja WWE:n fanit pettyisivät karvaasti, joten todellakin toivon, että Revolutionissa on kyse stablesta eikä mistään pelistä.

Avatar
MR.Off Topic
Viestit: 3971
Liittynyt: Ke 22.08.2007 17:34
Paikkakunta: GODLAND

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja MR.Off Topic » To 24.05.2012 09:53

RoadWarrior kirjoitti:
Goblet kirjoitti:
PWInsider kirjoitti:In speaking to a few people today, I was able to confirm that the WWE online "Revolution" campaign that has been promoted on their website via articles and videos is not leading to the debut of a new character in the company.
The campaign is actually part of the reveal for the new WWE videogame next week in advance of the annual E3 videogame convention, which is being held the first week in June.
Revolution hehkuttaa vain WWE:n uutta peliä joka julkaistaan ensi viikolla.

Se siitä sitten...kö?
Netistä löytämäni tiedon mukaan ainakin WWE 13 tulee myyntiin vasta puolen vuoden päästä, joten jos Revolution liittyy siihen mainostaminen on aloitettu ainakin hyvissä ajoin.

Voihan toki olla niinkin, että vaikka WWE 13 tulee myyntiin vasta puolen vuoden päästä, siitä julkaistaan demo kahden viikon päästä järjestettävässä E3 pelitapahtumassa, mutta en ymmärrä sitä miksi ihmeessä pelkkää tulevan pelin demoa mainostettaisiin tällä tavalla.

Mielestäni se jos Revolution paljastuu pelkäksi WWE 13 pelin mainoskamppanjaksi olisi kyllä kaikkienaikojen suurin antikliimaksi ja WWE:n fanit pettyisivät karvaasti, joten todellakin toivon, että Revolutionissa on kyse stablesta eikä mistään pelistä.
Ehkäpä kyseessä on jokin hyvin erillainen WWE:n painipeli. Kannattaa ottaa tuo huomioon. WWE13 julkaiseminen olisi kyllä niin hiton tylsää, että nääääääääh. Haistakaa pjaska.
GOD OF ALERT Heeelp meee

Tajunnan Rakennelmia

Avatar
Morbicae_
Viestit: 230
Liittynyt: La 31.07.2010 11:45
Paikkakunta: Espoo

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Morbicae_ » To 24.05.2012 22:15

"Wrestling is supposed to be fun."
- Dean Ambrose

Avatar
Saimou
Moderaattori
Viestit: 1459
Liittynyt: Ke 10.11.2004 22:51
Paikkakunta: Vasa

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Saimou » To 24.05.2012 22:23


Avatar
eCiuj
Viestit: 2210
Liittynyt: Ti 04.10.2011 00:00
Paikkakunta: Turku

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja eCiuj » To 24.05.2012 22:31

Onhan se pettymys, että kaikki tämä onkin lopulta pelkän videopelin mainostusta. Miettikääpä nyt: vähän kun löytäisi jonkun todella kuuman typyn, jolla lopulta onkin kulli. Mutta tässä Revolutionissa on sentään positiivisiakin puolia:

+ Jos peliä lähdetään näin aikaisin näin paljon mainostamaan, on lupa odottaa oikeasti jotain "mullistavaa"...
- ... mutta joka vuonnahan tapahtuu kaikenlaista mullistavaa, eikö vain? Aika loppuunkulutettu sana.
+ Hyvä ettei jäädä makaamaan tuohon WWE '12 suosioon, vaan mennään vaan eteenpäin oikeasti kehittämään peliä

No, muuta ei voikkaan vielä sanoa.
AAAWWWEEESSSOOOMMMEEE

Avatar
ToNy-MaN
Viestit: 1755
Liittynyt: Pe 06.01.2006 03:03
Paikkakunta: Jämsänkoski

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja ToNy-MaN » To 24.05.2012 22:49

eCiuj kirjoitti:Onhan se pettymys, että kaikki tämä onkin lopulta pelkän videopelin mainostusta. Miettikääpä nyt: vähän kun löytäisi jonkun todella kuuman typyn, jolla lopulta onkin kulli.
i would hit it...
Arguing on the Internet is like competing in the Special Olympics.
Even if you win, you're still retarded.

Avatar
takaovi
Viestit: 2430
Liittynyt: Su 26.08.2007 16:17
Paikkakunta: Pori

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja takaovi » To 24.05.2012 23:02

eCiuj kirjoitti:+ Hyvä ettei jäädä makaamaan tuohon WWE '12 suosioon, vaan mennään vaan eteenpäin oikeasti kehittämään peliä
Itse en ainakaan usko kovinkaan kaksiseen kehitykseen ennen kuin olen asian itse pelaamalla kokenut.
No anna kakkua, anna sakkoa, s****na. Hymyile, hymyile oikein. Mä en kestä näitä s****nan mikkihiiriä. KAKS TUOMARIA, KUMPIKIN SANOO, EN NÄHNY!-Harri Ahola
Kuullmma mylsän koulujen opetussuunnitelmaa on muutettua ja seksivalistusvideona näytetään tästälähin HJK-Schalke ottelu

Avatar
eCiuj
Viestit: 2210
Liittynyt: Ti 04.10.2011 00:00
Paikkakunta: Turku

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja eCiuj » Pe 25.05.2012 13:14

takaovi kirjoitti:
eCiuj kirjoitti:+ Hyvä ettei jäädä makaamaan tuohon WWE '12 suosioon, vaan mennään vaan eteenpäin oikeasti kehittämään peliä
Itse en ainakaan usko kovinkaan kaksiseen kehitykseen ennen kuin olen asian itse pelaamalla kokenut.
Olettaa voi, eteenkin jos niin mainostetaan.
AAAWWWEEESSSOOOMMMEEE

Japeet
Viestit: 1514
Liittynyt: Pe 29.12.2006 16:00

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja Japeet » Pe 25.05.2012 14:14

Joka vuosihan sitä mainostetaan. Ei siellä kauheita hyppäyksiä aikaisemminkaan ole nähty.

Avatar
SkullCrushingFinale
Viestit: 1527
Liittynyt: Ma 02.08.2010 15:04
Paikkakunta: Turku

Re: Revolution

Viesti Kirjoittaja SkullCrushingFinale » Pe 25.05.2012 16:52

Japeet kirjoitti:Joka vuosihan sitä mainostetaan. Ei siellä kauheita hyppäyksiä aikaisemminkaan ole nähty.
SvR 2011 -> WWE 12 oli kyllä varmaan suurempi kehitysloikka kuin SvR 2006 -> SvR 2011. Toki jollet ole viimeisintä painosta kokeillut, ymmärrän kantasi ;)

Vastaa Viestiin